FK Vest Hem FK Čelsi

Fudbaleri Vest Hema savladali su na svom stadionu ekipu Čelsija sa 3:2 (1:2) u prvom meču 15. kola Premijer lige.

I ovj gradski derbi na “Olimpijskom stadionu” u Londonu bio je dinamičan i efikasan, a pobednik je odlučen u finišu utakmice, i to, posle preokreta.

Defanzivac Čelsija Tijgo Silva obeležio je prvi deo meča i bio jedan od ključnih aktera. On je prvo postigao gol glavom u 28. minutu, da bi pet minuta kasnije intervenisao sa gol linije i tako sprečio Vest Hem da postigne gol.

Ipak, u 40. minutu, pošto je Žoržinjo pravi faul i jedanaesterac, a siguran sa bele tačke je Lanzini, za 1:1.

I pored toga, Čelsi se nije zaustavljao. Tako je, posle greške Rajsa, Haverc dijagonalnim pasom pronašao Maunta, a ovaj iz prve, preciznim udarcem pogađa gol Fabijanskog.

U nastavku, Vest Hem nastavlja sa odličnom igrom, pa tako, u 56. minutu, Bouen donosi izjednačenje, a an samom kraju u 87. minutu, Masuaku, u želji da centrira, pogađa gol Mendija i donosi preokret i pobedu svom timu.

“Čekićari” su pobedom potvrdili svoju četvrtu poziciju na tabeli Premijer lige, dok je Čelsi porazom ugrozio svoju lidersku poziciju.