Fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam na gostovanju u 19. kolu Premijer lige rezultatom 1:0 i upisali prvi trijumf posle tri prvenstvena meča, a tek drugi u prethodnih šest.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović, nije na ovom meču nastupio za Fulam koji je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje.

Sredinom prvog poluvremena Mejson Maunt je pogodio stativu, dok je udarac Antonija Ridigera sjajno zaustavio golman domaćin. Minut pre oslaska na odmor preoštar start Entonija Robinsona kažnjen je crvenim kartonom i to je “plavcima” olakšalo posao.

Ipak, u 78. minutu Mejson Maunt je konačno otključao bravu Fulama za konačnih 1:0.

Bio je to njegov drugi gol u sezoni i 11. pogodak ekipe sa Stamford bridža u poslednjih 15 minuta od starta prvenstva.

Čelsi je ovom pobedom izbio na sedmo mesto, dok je Fulam u opasnoj zoni sa svega 12 bodova.