U neposrednom duelu “zelenih” i evropskog prvaka u Atini domaćin bi se pobedom domogao doigravanja kolo pre kraja, ali…

Panatinaikos je vodio sve vreme, a u poslednjem minutu je proćerdao pobedu. U prvoj četvrtini je stekao prednost od 18 poena (32:14). Real je morao da ga juri, a sustigao ga je pošto su mu pripale sledeće tri četvrtine.

Na 37 sekundi do kraja, pri vođstvu grčkog tima sa 73:71, Papajanis je promašio oba slobodna bacanja. Kalates se skokom u napadu izborio za novi pokušaj, ali ni to nije iskorišćeno. Evropskom prvaku je preostala 21 sekunda da trojkom pokuša i da pobedi. Publiku je sledio Rudi Fernandez.

Makabi je ubedljivom pobedom u Tel Avivu protiv Gran Kanarije zadržao teoretske šanse da može među osam najbolji. Za to su mu potrebni i povoljni raspleti na utakmicama njegovih konkurenata, a otežavajuća okolnost mu je što je u poslednjem kolu gost Fenerbahčea.

A turski tim je rutinski pobedio Olimpiju u Milanu. Prednjačio je Nikola Kalinić s 22 poena (8-9 slobodna bacanja, 7-9 za dva, 0-1 za tri) za 35 minuta, a Marko Gudurić je za 13 minuta dao devet (1-2 penali, 1-1 za dva, 2-2 za tri). U timu domaćina Vladimir Micov je za pola sata postigao 15 poena (2-2, 2-5, 3-4), a Nemanja Nedović za 23 minuta jednu trojku.