Srpski atletski savez
Ivana Ilić

Ivana Ilić, mlada srpska atletičarka, osvojila je srebrnu medalju u trci na 100 metara na juniorskom Evropskom prvenstvu u Talinu.

Ivana je u finalu istrčala 100 metara za 11,42 sekunde i time osvojila drugo mesto, iza Rasidat Adeleke iz Republike Irske (11,34), a ispred Džoj Eze iz Velike Britanije (11,44).
Ilićeva je time postala prva sprinterka u istoriji Srbije koja je osvojila bilo koju medalju na evropskim prvenstvima.
– Još uvek sam pod velikim utiskom, ne znam ni šta bih rekla osim da sam jako srećna. Zahvalna sam svima na podršci, pogotovo mom treneru Draganu Dukancu. Drago mi je što sam bila u prvoj stazi i što sam gledala samo sebe i trčala svoju trku. Ispalo je i bolje nego što smo očekivali. Nadam se da su svi ponosni – rekla je Ilićeva.
Ivana Ilić ima 19 godina, dolazi iz Gornjeg Milanovca i član je čačanskog Atletskog kluba ČAAK.
Ivana se takmičila i u trci na 200 metara gde je bila jako dobra ali je na kraju ostala bez medalje. Ona je u finalu istrčala 200m za 23,75 sekundi, što je bilo dovoljno za četvrto mesto.