EPA/Erik S. Lesser
Nikola Jokić

Košarkaši Detroita pobedili su noćas na gostovanju ekipu Denvera sa 110:108, i tako su prekinuli niz od sedam vezanih poraza u NBA ligi.

Detroit je serijom 11:1 početkom četvrte četvrtine poveo sa 96:84, da bi domaći tim u nastavku prišao na poen razlike (104:103).

Šut za produžetak je posle skoka u napadu promašio Aron Gordon.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za goste postigao 22 poena, uz devet skokova, poen manje je dodao Alek Burks, a Kevin Noks drugi je postigao 17 poena, uz osam uhvaćenih lopti.

Nakon što je propustio poslednje tri utakmice zbog koronavirusa, na teren se vratio srpski košarkaš Nikola Jokić.

On je u poraženom timu ostvario učinak od 31 poena, 10 asistencija i devet skokova, i samo jedna uhvaćena lopta ga je delila od četvrtog tripl-dabla u sezoni.

Majkl Porter džunior je upisao 18 poena, uz osam skokova, dok je Gordon zabeležio 17 poena i sedam skokova.

Denver je na sedmom mestu Zapadne konferencije sa 10 pobeda i sedam poraza, dok je Detroit na poslednjem 15. mestu Istočne konferencije sa četiri pobede i 15 poraza.