M. N.
Dajanela Beli orlovi

Fudbaleri Dajanela Belih orlova poraženi su u okviru 9. kola Druge državne lige u Zapadnoj Australiji. Srpski klub je posustao na gostovanju Kaning sitiju, koji je slavio “tesnu” pobedu rezultatom 2:1 (1:0).

Poveli su domaći već u 5. minutu i sve do sredine drugog poluvremena uspešno su odolevali napadima Orlova. Konačno, tim trenera Bobija Despotovskog uspeo je da izjednači na 1:1. Strelac je po običaju bio Asa Sipits, autor gotovo polovine golova Dajanele ove sezone. Bio je to njegov deveti pogodak u isto toliko odigranih mečeva.

I kada se učinilo da utakmica ulazi u mirne vode i da bi mogla da se završi podelom bodova, nepunih deset minuta pre kraja Volhed je pogodio za slavlje domaćih fudbalera, koji su znali da sačuvaju rezultat do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Trener Dajanele Slobodan Bobi Despotovski imao je na raspolaganju ovaj tim: Peri, Eplbi (Olujić 30’) (B. Stefoski 84’), M. Vulin, Dejkovski, Vujačić, Barker, S. Vulin, Musonda, Ognjenović (Norato 23’), Rizidis, Sipits.

U meču rezervnih timova pobedili su Beli orlovi rezultatom 4:2 (2:2). Golove su postigli Žmukić u 1. i 51. i Oven u 16. i 88. minutu. Tim je igrao u sastavu: Livingston, Mohamadi, Zadeh, Nikolić (Mahamud JR 57’), Straton, Radonić, Ataie (Hindson 79’), Kacurkov, Ahmadi (M. Rizidis 51’), Žmukić, Oven.

Mladi tim Dajanele do 18 godina pobedio je rezultatom 2:1 (1:1). Golove su postigli: Kateri u 35. i Vladimir Olujić u 67. minutu za mladi tim Orlova.

U 10. kolu koje je po rasporedu u subotu, 29. avgusta, Dajanela Beli orlovi su gosti Kingsli Vestsajda, na terenu Čičester Park od 15.00 časova.

Druga liga Zapadne Australije

Rezultati 9. kola: Kaning Siti – Beli orlovi 2:1, Kurtin Univerzitet – Balga 3:6, Kelmskot Ruz – Džundalup Siti 2:2, Karamar Šamrok Rovers – Mardok Univerzitet Melvil 0:1, Vaneru Siti – Goznels Siti 3:4, Kingsli Vestsajd – Morli Vindmils 1:1.

12 .Kertin Uni 9 1 1 7 8:30 4

Raspored 10. kolo (29. i 30. avgust): Kingsli – Beli orlovi, Džundalup siti – Kertin Uni, Mardok Uni – Vaneru siti, Balga – Kaning siti, Goznels siti – Kelmskot, Morli – Šamrok Rovers.

Madington slavio u gostima

Fudbaleri Madington Beograda brzo su zaboravili poraz kod kuće u derbiju prethodnog kola, jer su ovog vikenda kao gosti savladali Džundalup Junajted sa 2:1. Ovom pobedom Beograd je zadržao drugu poziciju na tabeli sa 19 osvojenih bodova, četiri manje od vodećeg Junajteda iz Severnog Perta. Strelci za srpski klub u pobedi nad Džundalup junajtedom bili su Sarija u 5. i Sparks u 75. minutu.

Rezervni timovi su odigrali nerešeno 1:1, a gol za Beograd postigalo je Nobles u 5. minutu. Posle deset kola rezervni tim Madingtona je deseti na tabeli sa devet osvojenih bodova.

U 11. kolu predstojećeg vikenda Beograd će na domaćem terenu Nikola Tesla u Madingtonu ugostiti Hamersli junajted. Meč se igra u nedelju, 30. avgusta od 15.00 časova.

Amaterska Premijer liga Zapadne Australije

Rezultati 10. kola: Nort Pert junajted – UVA Nedlands 2:1, Džundalup junajted – Madington Beograd 1:2, Vembli Dauns – Kvins Park 5:1, Hamersli Rovers – Jaguar 1:1, Liming Strajkers – Saut Vest Finiks 3:2, Kvinana junajted – Kvins 1:1.

1. Nort Pert 10 7 2 1 23:10 23
2. Beograd 10 6 1 3 24:17 19
3. Liming S. 10 5 3 2 23:14 18
4. Kvinana j. 10 4 4 2 24:18 16
5. Hamersli 10 4 4 2 27:26 16
6. Vembli D. 10 4 3 3 17:14 15
7. Jaguar 10 4 2 4 26:21 14
8. Džundapup j. 10 4 2 4 23:25 14