Vesti
Evan Kunavelis postiže vodeći gol

Fudbaleri Beograda iz Adelajda već su zaseli na čelo tabele Prve državne lige Južne Australije, gde nameravaju da ostanu do kraja trke. Pred njima je dugačak put, ali početak sezone obećava. I u drugom kolu zabeležili su pobedu od 3:0 , a snagu ekipe iz Vudvila sada su osetili igrači Adelajd Hilsa.

Meč na Frenk Mičel Park u Vudvilu rešen je u razmaku od 18 minuta igre, ali je fudbalerima najstarijeg srpskog kluba u Australiji trebalo gotovo celo poluvreme da otključaju bravu defanizvnih gostiju. Uporni napadi su se isplatili u 42. minutu, kada je iskusni novajlija Evan Kunavelis uhvatio volej i prebacio istrčalog golmana Hadsona.

Asistenciju kod vodećeg gola upisao je Kajl Markam, još jedno ovogodišnje pojačanje Beograda, koji je stigao upravo iz Adelajd Hilsa. Markam nije imao milosti prema bivšim saigračima, pošto je već u 49. minutu krunisao solo prodor Antoniosa Natsiopulosa i iz blizine poslao loptu u mrežu za 2:0. Bila je to svojevrsna kazna gostima za pomalo nekontrolisanu ofanzivu na početku drugog dela igre.

Imali su igrači Hilsa zatim dve šanse, ali su oba puta šutirali pored gola. Kazna je usledila ekspresno. Dugačka lopta s polovine Beograda došla je na krilnu poziciju do Stefana Simića, čiji centaršut gosti ne uspevaju da očiste, a Kajl Markam ukazanu šansu ne propušta i postiže konačan rezultat. Bio je to njegov treći gol na dve utakmice u dresu tima iz Vudvila.

Fudbaleri Beograda mogu da žale što gostima nisu natrpali još golova jer su za to imali pregršt prilika, a svaku šansu pratila je bučna podrška sa tribina. Ako je suditi prema prva dva kola, navijači srpskog tima imaće čemu da se raduju i ove sezone.

Trener Mori je izveo na teren sledeći tim: Jokić, Volter, Lav (R. Ljujić 75’), Kamins, Felps (Bezbradica 83’), Nudžaim, Simić (D. Ljujić 83’), Markam, Kunavelis, Natsiopoulos, Padler.

U 3. kolu Beograd je gost Plejford Sitija. Meč se igra u subotu, 1. maja od 15.00 časova na terenu Ramzi Park.

U subotu kup protiv amatera

Fudbaleri Beograda ove subote igraće u drugoj rundi FFA kupa na teritoriji Južne Australije. Rival srpskog kluba je amaterski Pembrok Old Skolars, koji ne bi smeo da predstavlja više od pristojnog sparing partnera. Meč se igra na terenu u Vudvilu, u utorak 24. aprila, s početkom u 14.30 časova.

Rezerve prokockale prednost

U duelu rezervnih timova Beograda i Adelajd Hilsa bilo je 3:2 za goste. Rezervisti Beograda su vodili u prvom poluvremenu sa 2:1 (gol Bezbradice i autogol gostiju), ali su u nastavku uspeli da prokockaju prednost i zabeleže drugi poraz u sezoni.

Mladi tim Beograda do 18 godina pobedio je sa 2:1 (1:0). Golove za Beograd postigli su Malivindi i Tatmihalis.

Prva liga južne Australije

Rezultati 2. kola: Modburi Džets – Vest Adelajd 0:1, VT Birkala – Adelajd Viktori 1:2, Istern Junajted – Fulam Junajted 0:1, Vestern Strajkers – Plejford Siti 2:1, Para Hils Najts – Aledajd Kobras 0:1, Beograd – Adelajd Hils 3:0.

1. Beograd 2 2 0 0 6:0 6
2. V. Strajkers 2 2 0 0 4:1 6
3. Adelajd V 2 1 1 0 4:3 4
4. VT Birkala 2 1 0 1 3:2 3
5. Para Hils 2 1 0 1 2:1 3
6. Modburi Dž. 2 1 0 1 1:1 3
7. Vest Adelajd 2 1 0 1 1:2 3
8. Kobras 2 1 0 1 1:2 3