EPA-EFE/HENNING BAGGER

Rukometašice Hrvatske pobedile su Dansku 25:19 (11:11) u borbi za treće mesto na Evropskom prvenstvu u Danskoj.

Ekipa Nenada Šoštarića napravila je najveći uspeh u istoriji hrvatskog ženskog rukometa osvajanjem bronzane medalje u Herningu.

Hrvatska do sada nije osvojila nikad medalju i ovo joj je prva ostvarena sa ženskom selekcijom.

I to protiv domaćina u fantastičnoj partiji, posebno u drugom poluvremenu, pokazavši da se brže oporavila od Danske zbog poraza u polufinalima.

Neverovatno zvuči podatak da Danska nije postigla gol u periodu od 41. do 58. minuta, nešto slično kao Srbija baš protiv Hrvatske, samo u grupnoj fazi i za koji minut manje.

Taj prazan hod je bio nenadoknadiv i nemoguć u trenutku kada je bio egal meč, sve do tog perioda.

Hrvatska je iskoristila to i serijom 7:0 trasirala put ka trijumfu.

Najefikasnija na meču bile su Stela Posavec i Katarina Ježić sa po pet golova, a četiri je dala Ana Debelić.

Kod Dankinja su se po četiri puta upisale Meta Tranborg i Ana Meta Hansen.

Danska je tako ostala i dalje bez evropske bronze, jedine koja joj nedostaje, a Hrvatska napravila podvig koji niko nije očekivao pre turnira.

U finalu od 18 časova se sastaju Norveška i Francuska.