EPA
Srpski teniser

Srpski teniser pobedio je Kazahstanca Mihaila Kukuškina rezultatom 2:0.

Laslo Đere je Kukuškina savladao posle jednog časa i 18 minuta borbe rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Đere se osvetio Kukuškinu za prethodna dva poraza koja mu je Kazahstanac naneo na ATP Turu.

Laslu je za prvi set bio dovoljan jedan brejk – napravio ga je odmah na startu meča, a protivniku nije dopustio više od dva poena na riternu prilikom celog prvog dela igre.

U drugom setu slična situacija – Đere je dominirao u svojim servis gemovima, a onda na 3:3 napravio ključni brejk.

U poslednjem Kukuškinovom gemu došao je do dve meč lopte, koje nije iskoristio, ali je ubrzo novim dobrim servisima došao do pobede i plasmana u drugo kolo.

Đere će se u narednoj rundi sastati sa gruzijskim teniserom Nikolozom Basilašvilijem.