Fudbaleri Real Madrida ostvarili su petu uzastopnu pobedu, a četvrtu u LaLigi, ovog puta na gostovanju Eibaru rezultatom 3:1 (2:1).

To je skor “kraljevskog kluba” od momenta kada je trener Zinedin Zidan bio na udaru kritika i, prema nekim ocenama, čak pred otkazom.

Srpski golman Marko Dmitrović poklekao je dva puta već u prvih 13. minuta.

Najpre mu je mrežu zatresao Karim Benzema, već u 6. minutu. Posle samo 7 minuta i Luka Modrić se upisao u listu strelaca.

Eibar je doživeo “hladan tuš” na startu, ali i uspeo da odgovori u 28. minutu. Garsija Kike je postigao prelep gol koji je vratio neizvesnost u utakmicu.

U nastavku je Eibar išao i nešto hrabrije ka golu Kurtoe, ali bezuspešno.

Međutim, u finišu se desila situacija koja je odmah “probudila duhove” u Španiji, jer je lopta Serhija Ramosa u kaznenom prostoru pogodila u ruku.

Međutim, i sudija i VAR sistem su rekli da penala nema.

Umesto potencijalnog izjednačenja, na drugoj strani je Lukas Vaskes doneo 3:1 i tako u drugom minutu nadoknade rešio pitanje pobednika.