Novak Đoković

Teniska reprezentacija Srbije pobedila je Austriju na startu završnog turnira Dejvis kupa, tako što je Novak Đoković lako savladao Denisa Novaka sa 2-0. Po setovima je bilo 6-3 6-2.

U prvom setu najbolji teniser sveta je ključnu prednost napravio u 8. gemu, kada je iskoristio jedinu brejk-loptu u ovom delu igre, za 5-3, a zatim u narednom servis gemu lako dobio i set.

u drugom setu Đoković je već na startu stekao prednost brejka, iskoristivši drugu brejk-priliku, a to je ponovio i u trećem gemu, kada je iskoristio prvu od dve brejk-šanse. Oba oduzeta servisa je rutinski materijalizovao, te poveo sa 4-0.

Do kraja ovog seta oba tenisera su lako završavala svoje servis gemove i samo se čekao konačni kraj, za pobedu naše reprezentacije.

Prethodno je Dušan Lajović doneo prvi poen Srbiji, nakon pobede od 2-1 u setovima protiv Džeralda Melcera.