Danil Medvedev

Drugi teniser sveta Danil Medvedev boriće se za trofej US opena pošto je u polufinalu, lako u tri seta, bio bolji od Kanađanina Feliksa Ože Alijasima 6:4, 7:5, 6:2. Sada Novak Đoković zna ko će mu biti rival u finalu ukoliko uspe da savlada Aleksandra Zvereva.

Danil je pokazao da mu je mesto na vrhu, ne samo ovom lakom pobedom u polufinalu, već tokom čitavog turnira u Njujorku.

Ože Alijasim je igrao dobar tenis, pokušavao da se nosi sa ruskim predstavnikom koji je upalio sve motore i pokazao čitav arsenal udaraca.

U sedmom gemu prvog seta je do brejka stigao sa nulom i tako zaključio prvi set, dok je drugom ugasio sve nade protivnika.

Ponadao se Kanađanin na 5:3 da može do izjednačenja i imao je poštenu priliku za to, ali onda nije iskoristio dve set lopte, a onda kreće sunovrat.

Dva puta Medvedev pravi brejk, vezuje još četiri gema i ide na nedostižnih 2:0.

Treća deonica je više bila za publiku, jer Ože Alijasim je bio sparing partner na terenu koji je bio rezervisan samo za predstavu Rusa.

Na kraju, lakih 3:0 i prilika da se okiti grend slem titulom u SAD, a za protivnika će imati Novaka Đokovića ili Sašu Zvereva.