M. N.
Karl Felps u akciji

Fudbaleri Vudvil Beograda opravdali su ulogu favorita na gostovanju poslednjeplasiranom timu Prve državne lige Južne Australije. Duel protiv Siford rendžersa bio je igra mačke i miša, koja je na sreću po domaćine završena “samo” sa 5:1.

Sigurna pobeda srpskog tima obezbeđena je već u prvih dvadesetak minuta meča, kada su za igru raspoloženi izabranici trenera Demijana Morija demonstrirali lepršavu i efikasnu igru. Mrežu domaćina prvi je zatresao Harli Gep iz penala u 9. minutu. Bio je to osmi ovogodišnji gol jedne od perjanica Beograda.

Na scenu je zatim stupio sve bolji Karl Felps, koji je najpre u 18, a zatim i tri minuta kasnije bio neumoljiv u završnici napada. Tačku na prvi deo igre stavio je ponajbolji igrač tima iz Vudvila ove sezone Stefan Simić. Bio je to njegov jubilarni, deseti pogodak u sezoni, a u smiraj meča upisao je i 11. pogodak na svoj konto, postavljajući tako konačan rezultat.

U međuvremenu su domaći postigli počasni gol, ali i srećno izbegli da u još nekoliko navrata vade loptu iz svoje mreže.

Navijače Beograda raduje i što se prvi put u najjačem timu Beograda pojavio mladi i perspektivni Ivan Bezbradica, za koga mnogi veruju da će imati berićetnu fudbalsku karijeru. Ovaj mladić to najavljuje i svojim igrama u juniorskom timu Beograda.

Trener Mori se odlučio za sledeći sastav: Čembrlen, Volter, Ljujić, Tobijas, Kamins, Natsiopulos, Hasegava, Felps, Stefanopulos, Simić, Gep. Igrali su još: Nudžaim, Moran, Negus, Bezbradica.

Rezervni tim Beograda je takođe bio siguran, pobedivši domaćina sa 3:1 (1:0), dok su u meču juniora (do 18 godina) slavili mladi fudbaleri Beograda sa 2:0 (0:0).

Sledećeg vikenda, Beograd čeka veliki derbi protiv ovog kola lidera na tabeli Sturt Lajonsa. Meč se igra u subotu, 10. oktobra od 15.00 časova, na terenu Fudbalskog centra Vest Bič Park.

Prva liga Južne Australije

Rezultati 18. kola: Vestern strajkers – Fulam junajted 1:1, Siford rendžers – Beograd 1:5, Plejford siti – Adelajd Viktori 3:1, Zapadni Adelajd – Južni Adelajd 1:2, S. Lajons – Adelajd Hils 1:2, Vajpers – VT Birkala 3:4.

1. J. Adelajd 18 12 5 1 48:19 41
2. S. Lajons 18 12 4 2 44:14 40
3. Beograd 18 11 4 3 35:21 37
4. Z. Adelajd 18 11 3 4 46:28 36
5. Plejford s. 18 11 1 6 33:21 34
6. Strajkers 18 7 3 8 30:35 24
7. Adelajd Hils 18 7 2 9 33:37 23
8 VT Birkala 18 6 4 8 35:39 22