Američka plivačka štafeta 4×100 metara mešovito osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, uz novi svetski rekord.

Rajan Marfi, Majkl Endru, Kejleb Dresel i Zek Epl su trku završili za tri minuta i 26,78 sekundi.

Oni su tako poboljšali prethodni svetski rekord koji je takođe bio u vlasništvu štafete SAD i koji je iznosio 3:27,28 i bio na snazi od 2009. godine.

Pobedom u štafeti Kejleb Dresel je stigao do svog petog zlata u Tokiju, a prethodno je danas pobedio na 50 metara slobodno.

Srebrnu medalju osvojila je štafeta Velike Britanije (3:27,51) uz novi evropski rekord, dok je bronza pripala Italijanima (3:29,17).

U ženskoj štafeti 4×100 metara mešovito trijumfovale su Australijanke s vremenom 3:51,60, što je novi olimpijski rekord.

Štafeta Australije plivala je u sastavu Kejli Mekion, Čelsi Hodžs, Emna Mekion i Kejt Kembel.

S ovom medaljom, Ema Mekion je stigla do sedmog odličja na Igrama u Tokiju. Ona je osvojila četiri zlatne i tri srebrne medalje.

Srebro je osvojila štafeta SAD koja je od pobedničke bila sporija za 0,13 sekundi, dok se na poslednje postolje na pobedničkom postolju popela štafeta Kanade (3:52,60).