Promo
FK Drina

Još jedna sjajna igra i ubedljiva pobeda mlade ekipe Drine. Srpski klub iz melburnškog Nobl Parka ostvario je peti uzastopni trijumf i učvrstio se na vrhu tabele Četvrte lige Viktorije, pošto je kao gost deklasirao ekipu Bakstera sa 5:1.

Fudbaleri Drine su još u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika, pošto su stekli nedostižnih 4:0. Nisu se navijači ni pošteno smestili za početak utakmice, a golom golobradog Aleksandra Milojevića naš tim je već poveo.

Igrala je Drina veoma zrelo i samouvereno. Odbrambena četvorka bila je besprekorna i neprečazna za napad Bakstera, a u napadu je raznovrsna igra srpskog tima bila prava enigma za domaći tim. U 18. minutu Nemanja Salamandić je povećao prednost, da bi sedam minuta kasnije Aleksandar Mitrović efektnim poluvolejem povisio na 3:0.
Hitrnongi Nikola Stijačić je zatim postigao dva gola, po jedan u svakom poluvremenu, a pred sam kraj utakmice Drina je smanjila gas što je rival iskoristio da postigne počasni gol.

Tako je prekinuta serija nesavladivosti golmana Drine Nikole Popetrova, koji je prvi put ove sezone matiran posle tačno 440 minuta fudbala! Podvig za svaku pohvalu.

Trener Bili Armor se odlučio za sastav: Popetrov, Bižu, Graovac, Armansin, Stijačić, Ataei, Mortaruolo (Kamande 75’), Milojević (Samardžić 84’), Đukić (kapiten), Mitrović, Salamandić (Šulberg 70’).

U duelu rezervnih timova, pobedili su domaći 2:1 (0:1), a gol za Drinu postigao je Bogovac u 42. minutu. Rezervni tim Drine je drugi na tabeli sa 12 bodova (četiri pobede i dva poraza).

Rezerve su igrale u sastavu: Lazinica, Tomašković, Čulić (Tintor 69’), Žuža, Andrikopulos, Džonson, Cvijanović (J. Demezires 78’), Bogovac, Adamović (Sebestjen 64’), Tintor (Sekulić 69’), S. Demezires (L.Fonseka 78’).

U idućem kolu Drinjani kod kuće dočekuju ekipu Kizboroa, s namerom da nastave pohod na promociju u Treću državnu ligu Viktorije. Meč na terenu Parkfid Rezerv u Nobl Parku igra se u subotu, 8. maja od 15.00 časova.

ČETVRTA LIGA VIKTORIJE – JUG

Rezultati 6. kola: Čelsi – Sendaun Lajons 1:1, Nobl Harikejns – Siford Junajted 2:2, Bakster – Drina 1:5, Dingli Stars – Springvejl Siti 1:6, Endevor Junajted – Kizboro 1:2, Dandenong Saut – Somervil Igls 2:7.

12. Dingli S. 5 0               1              4              5:21        1

Parovi 7. kola (8. maj): Sendaun Lajons – Bakster, Dingli Stars – Endevor Junajted, Siford Junajted – Čelsi, Drina – Kizboro, Somervil Igls – Nobl Harikejns, Springvejl Siti – Dandenong Saut.

PET GOLOVA SANJE VRANEŠEVIĆ

Ženska selekcija Drine zabeležila je drugu pobedu ove sezone i to sa ubedljivih 9:0 protiv Pakenhama. Posle pobede protiv Baumarisa (7:0) i remija protiv Hemptona (3:3), Drinine devojke su oduševile svoje navijače i na gostovanju. Blistala je Sanja Vranešević koja je postigla pet golova i sada sa ukupno devet pogodaka ubedljivo vodi na listi strelaca. Pored Sanje, mrežu Pakenhama su pogađale i Meri-Kler Romano (dvaput), Nada Mandić i šesnaestestogodišnja Danica Vukčević.

Idućeg vikenda devojke dočekuju ekipu Old Peninsula SC (bivša TOPSA). Meč se igra na terenu Parkfild u nedelju 9. maja od 13.00 časova. Drina posle tri kola zauzima drugo mesto na tabeli sa sedam bodova.