EPA
Aleksandra Krunić

Aleksandra Krunić, srpska teniserka, nije uspela da se plasira na Australijan open.

Trenutno 232. igračica sveta poražena je od Egipćanke Majar Šerif u dva seta, za 69 minuta igre rezultatom 6:1, 6:2.

Krunićeva je solidno počela meč, u trećem gemu prvog seta je imala i brejk šansu, ali nije uspela da je iskoristi.

Njena rivalka priliku nije propustila, povela je sa 3:1 i potom osvojila tri uzastopna gema, iskoristivši i treću set loptu.

Srpska teniserka nije uspela da se vrati u meč, izgubila je dva gema na svoj servis u drugom setu i Šerifova je povela sa 4:0.

Krunićeva je smanjila razliku, ali nije imala dovoljno energije za preokret i drugi set je izgubila sa 6:2.

Jutros je Olga Danilović uspešno prošla kvalifikacije i plasirala se u glavni žreb Australijan opena pobedom nad Indijkom Ankitom Rainom rezultatom 6:2, 3:6, 6:1 u setovima.