EPA-EFE/Noushad Thekkayil

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pobedila je danas Kameruna sa 1:0 (0:0), na stadionu “El Janub”, u utakmici 1. kola grupe G na svetskom prvenstvu u Kataru, u kojoj su i selekcije Srbije i Brazila.

Jedini gol postigao je Bril Embolo u 48. minutu.

Kamerun je posle uvodnih minuta u kojima su Švajcarci diktirali tempo preuzeo inicijativu i igru preneo na polovinu protivnika. Nizali su se napadi Kameruna, koji je imao veći posed lopte i tako kontrolisao igru.

Niko Elvedi je u 42. minutu imao priliku da posle izvedenog kornera postigne gol za svoju ekipu, ali njegov udarac glavom je prošao pored stative.

Drugo poluvreme su bolje otvorili fudbaleri Švajcarske. Posle jedne oduzete lopte Džerdan Šaćiri je sa desne strane poslao loptu po zemlji u šesnaesterac i uposlio Brila Embola koji je postigao gol.

Ruben Vargas je u 66. minutu našao slobodan prostor i šutirao ka golu, ali Andre Onana se odlično postavio i odbranio udarac. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

U drugom meču grupe G večeras od 20 časova sastaće se Srbija i Brazil.

Drugo kolo u grupi G na programu je 28. novembra, a sastaće se Srbija-Kamerun i Brazil-Švajcarska.