Evročelendž: FMP ispao od Getingena

0

Prvi meč odigran pre dva dana u Nemačkoj pripao je Getingenu rezultatom 75:69.

"Panteri" su jako loše počeli meč što su Nemci iskoristili i već posle deset minuta imali 13 poena prednosti – 25:12. U nastavku susreta tim iz Železnika je uspeo da smanji razliku, a početkom treće četvrtine serijom 11:0 FMP stiže na samo poen manjka – 51:52.

Na dva minuta i 15 sekundi do kraja FMP stiže do izjednačenja (68:68), ali to je bilo sve što su domaćini uspeli da urade. Brzom serijom od 5:0 Nemci stižu do nedostižnih 73:68.

Najbolji u timu pobednika bio je Tejlor Rokesti sa 25 poena, od čega je čak 18 dao u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, Nemanja Protić postigao je 16, a Branko Lazich 14 koševa. Reprezentativac Miroslav Raduljica imao je devet poena i osam skokova.

Timu iz Železnika ostalo je još takmičenje u Superligi Srbije, koje počinje u prvoj nedelji aprila.