Utakmica je odigrana u Štark Areni pred neočekivano malim brojem navijača.

Partizan je u meču osmog kola B grupe Evrokupa pobedio kod kuće Ritas 86:81 (23:21, 23:19, 22:17, 18:22) i tako se dva kola pre kraja plasirao u TOP 16 fazu, a ostaje da se vidi sa koje pozicije. Poslednja dva kola B grupe Evrokupa će se igrati posle tronedeljne pauze, naredni mečevi su na programu 10. i 11 decembra.

Neverovatno ali istinito je da je prvih 12 poena za Partizan na utakmici postigao Rade Zagorac, dve trojke i tri dvojke. Kapiten Novica Veličković, koji je bio zapažen protiv Crvene zvezde u nedelju, nije bio u sastavu za meč protiv Ritasa. Gosti su kontrolisali prvu deonicu do vođstva 21:15, ali je u poslednjih 70 sekundi usledila serija domaćih 8:0, koja je narasla na 15:0 na startu druge deonice, za velikih plus devet Partizana. Ritas se trgao, smanjio čak na minus jedan, ali nije nijednog trenutka preokrenuo, ponovo je uzvratio domaćin, stigao opet do plus devet u poslednjem minutu poluvremena, ali se na odmor otišlo sa šest razlike za Partizan.

Treća deonica je u većem delu protekla na prednosti domaćina od pet ili šest poena, ali je Partizan u finišu uspeo da se mini serijom odlepi na plus 11 (68:57), sa koliko se i ušlo u poslednjih 10 minuta, a ubrzo zatim je bilo i plus 18 (75:57). Ritas se nije predavao i na 4.18 pre kraja stigao do minus šest (79:73).

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Zagorac sa 17 poena (4/4 dvojke, 3/6 trojke, 3 asistencije), Rašon Tomas je dodao 16 (5/7 dvojke, 6/9 slobodna bacanja), a dvocifreni su bili i Ognjen Jaramaz (14 poena, 2/3 dvojke, 2/5 trojke, 4/6 slobodna bacanja, 3 asistencije) i Vilijam Mozli (10 poena, tri skoka i četiri blokade). Bolji od ostalih kod gostiju su bili Eimantas Bendžijus (15), Dejvidas Sirvidis (11) i Pako Kruz (10).

Na tribinama Štark Arene bilo je samo osam hiljada navijača, što je potpuno neočekivano ako se zna koliki je značaj imala utakmica.

TABELA: Venecija 6-2, Partizan 6-2, Tofaš 4-4, Ritas 3-5, Lokomotiva 3-5, Limož 2-6.