Turski tim pretrpeo i četvrti uzastopni poraz u gostima u Evroligi.

Početak sezone je jedan od najtežih u briljantnoj trenerskoj karijeri Željka Obradovića. Trofejni strateg i dalje nije pronašao formulu uspeha s timom koji je pod njegovom rukom jedan od najboljih u Evropi poslednjih godina.

Fenerbahče je izgubio i četvrtu utakmicu kao gost, a to što je u prvih pet kola samo jednom bio domaćin, kada je jedini put i pobedio, ne umanjuje utisak da kola idu nizbrdo pa idu.

U Tel Avivu Makabi je pobedio sa 67:55 (12:6, 29:15, 11:20, 15:14). Fenerbahče se primakao u trećoj četvrtini, ali je njegovo pregnuće bilo kratkog daha, kao i Zvezdino dan ranije protiv evropskog viceprvaka Efesa u Istanbulu.

Nikola Kalinić je protiv “ponosa Izraela” igrao 13 minuta. Bio je bez poena (0-2 za dva, 0-1 za tri). Francuski as Nando de Kolo je bio najefikasniji u gostujućem timu s 13 poena.