EPA-EFE
Robert Fico

Premijer Slovačke Robert Fico smatra da bi Bratislava trebalo “sa zahvalnošću” da odbije predlog predsednika SAD Donalda Trampa da se priključi Odboru za mir.

Kako prenosi portal “Denník N”, slovački premijer ne podržava stvaranje „paralelnih institucija UN“. Pored toga, neprihvatljiv mu je i članski doprinos u iznosu od milijardu dolara. Prema rečima Fica, o inicijativi američkog lidera „malo toga je poznato“.

Predstavnici 19 zemalja su 22. januara, na marginama Svetskog ekonomskog foruma u Davosu, potpisali osnivački akt Odbor za mir, koji je formiran u okviru mirovnog procesa u Pojasu Gaze. Tramp je izjavio da su se organizaciji pridružile i druge države.

Odbor za mir je osnovan u skladu sa dogovorom između Izraela i radikalnog palestinskog pokreta Hamas radi upravljanja Pojasom Gaze, ali se predviđa da će se baviti i sprečavanjem i rešavanjem sukoba u drugim regionima sveta.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here