EPA-EFE/KIMMO BRANDT

Finska nastoji da u okviru NATO-a izgradi najjače arktičke snage kako bi sprečila moguću pretnju po bezbednost iz Rusije, izjavio je predsednik Finske Aleksander Stub na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji.

„I ono što smo pokušali da uradimo u Finskoj jeste, u suštini, da stvorimo najjače arktičke snage koje imamo u Alijansi, koje pokušavaju da spreče moguću pretnju po bezbednost iz Rusije“, rekao je Stub.

Rusija poslednjih godina saopštava da beleži pojačanu aktivnost NATO-a na zapadnim granicama, dok, sa druge strane, iz Alijanse tvrde da proširuju inicijative koje, prema njenim ocenama, predstavljaju „suzbijanje ruske agresije“.

Moskva je više puta izražavala zabrinutost zbog jačanja snaga NATO-a u Evropi, a iz Kremlja je poručeno da Rusija nikome ne preti, ali da neće ostaviti bez pažnje poteze koje smatra potencijalno opasnim po svoje interese.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here