EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je danas na stadionu “El Janub” selekciju Australije 4:1 (2:1), u meču prvog kola grupe D na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Francusku postigli su Adrjen Rabio, Kilijan Mbape i Olivije Žiru koji je dva puta savladao golmana Australije.

Jedini gol za Australiju postigao je Kreg Gudvin.

Australija je bolje ušla u meč i uspela da iznenadi Francusku u devetom minutu utakmice. Posle ukradene lopte fudbaleri Australije su razvili kontru koju je golom krunisao Gudvin.U nastavku Francuzi su zaigrali bolje i uspeli da preokrenu rezultat golovima Rabioa i Žirua.

U drugom poluvremenu Australija nije uspevala da organizuje napad, selekcija Francuske je diktirala tempo i napadala po bokovima.

Mbapeu su sredinom drugog poluvremena bila potrebna tri minuta da prvo da gol i potom asistira Žiruu za njegov novi gol i konačni rezultat.

U drugom meču prvog kola grupe D, Danska i Tunis su danas odigrali nerešeno.

Drugo kolo grupe D na programu je 26. novembra, a sastaće se Francuska-Danska i Australija-Tunis.