Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su u četvrtfinalu u Lisabonu savladali Atalantu sa 2:1 posle neverovatnog preokreta.

Popularni Sveci bili su bolji rival od početka, ali je grešku odbrane iskoristio Pašalić u 27. minutu za vođstvo Atalante.

Od tog momenta PSŽ je konstantno napadao, ali bez izgledne šanse za pogodak.

Kako do kraja prvog poluvremena, tako i do 90. minuta Nejmar je solo akcijama pokušavao da ugrozi gol Italijana, u igru je ušao i Embape, ali se do pred sam kraj meča rezultat nije menjao.

Veliki pritisak Parižana isplatio se u poslednjim momentima kada je usledio potpuni dvominutni “šou” za totalni preokret.

Prvo je u 90. minutu Markinjos izjednačio na 1:1, a praktično već u sledećem napadu PSŽ pogotkom Šupa-Motinga stiže do polufinala LŠ.