Fudbaleri Portugala osvojili su Ligu nacija pobedom u finalu nad Holandijom sa 1:0.

Prisustvovali smo prilično nezanimljivoj utakmici, jer nijedna ni druga ekipa nisu imali veliki broj izglednih prilika.

Portugalci su bili nešto bolji i konkretniji u prvom poluvremenu, ali udarac Fontea nakon pola sata igre je Silesen uspeo da odbrani.

Ključan detalj utakmice se dogodio u 60. minutu kada je Gonsalo Gedeš fenomenalno šutirao sa ivice kaznenog prostora Holandije. Iako je golman “lala” imao loptu na ruci, šut je bio toliko snažan da je jednostavno morao da završi u mreži.

Pet minuta kasnije Memfis Depaj je pokušao da uzvrati, ali se Rui Patrisio bacio i uspeo da sačuva domaćina.

Koliko su gosti bili inferiorni u Portu govori i to da su nakon gola “moreplovci” bili još ofanzivniji, pa je aktuelni evropski prvak zasluženo osvojio premijernu Ligu nacija.