Fudbaleri Eibara poraženi su pred svojim navijačima od Espanjola rezultatom 2:1 u četvrtom kolu španske LaLige.

Eibar, za koji brani reprezentativac Srbije Marko Dmitrović, posle četiri kola ima tri poraza i samo jedan osvojen bod, dok je ovo bila prva pobeda Espanjola.

U prvom poluvremenu nije viđena nijedna prilika, pa je sva “akcija” bila odložena za nastavak.

Eibar je poveo u 58. minutu preko Ramisa, a njihova radost je trajala je oko 15 minuta.

Dmitrović je primio dva gola u dva minuta, pa je u 75. minutu bilo 1:0, a u 78. 1:2.

Ferejra je probio po levoj strani, dobio dobru loptu i savladao Dmitrovića u 76. minutu. On je zatim izašao, zamenio ga je Granero, a on je iz maltene iste pozicije uspeo da prevari golmana Srbije i donese prednost gostima.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, a glupost je napravio defanzivac Espanjola Naldo koji je dobio drugi žuti karton.

Espanjol u narednom kolu dočekuje Real Sosijedad, dok Eibar ide na megdan Levanteu.