EPA-EFE/Alex Grimm

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hofenhajma u prvom meču Grupe L Lige Evrope, rezultatom 2:0. Golove za domaće postigli su Baumgartner u 64. i Dabur u 93. minutu.

U sledećem kolu crveno-beli dočekuju Slovan Liberec, koji je kao domaćin savladao ekipu Genta rezultatom 1:0, taj meč je na programu 29. oktobra u Beogradu.

TOK MEČA

KRAJ 2:0

DRUGO POLUVREME

90 + 3 minut – Dabur postiže gol posle kontre i tako rešava pitanje pobednika na ovom meču 2:0

85. minut – Nove izmene u Zvezdi, ušli Pavkov i Simić, izašli Gajić i Falčineli

76. minut – Trostruka izmena kod Zvezde, ušli Ben, Petrović i Vukanović, izašli Sanogo, Katai i Spiridonović

69. minut – Šansa za Zvezdu, ubacio je iz kornera Katai a u kaznenom je dobro bio postavljen Sanogo koji je šutirao preko gola.

64. minut – GOL! Hofenhajm vodi, strelac posle kontre domaćih bio je Baumgartner. 1:0

57. minut – Prvi korner za Zvezdu na meču, gosti ispucavaju.

51. minut – Dabur šutira sa vrha šesaesterca Borjan lepo skida lotu i šalje je u korner.

46. minut – Utakmica je nastavljena. Kod domaćih na terenu su Samaseku i Gajger, a izašli su Gaćinović i Grilič.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

PRVO POLUVREME 0:0

45. minut – STATIVA! Sanogo je izgubio loptu koja je brzo došla do Dabura koji pogađa okvir gola nakon čega je Degenek izbacuje u korner.

36. minut – Falčineli je probao na centaršut Kataia ali preko gola.

22. minut – Šut Baumgartnera sa nekih 20-ak metara Borjan šalje loptu u korner.

15. minut – Još uvek bez većih šansi,traje ispitivanje snaga.

1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI:

Hofenhajm: Bauman – Poš, Fogt, Akpoguma – Rudi, Grilič, Sesenjon, Baumgartner, Gaćinović – Dafur, Belfodil.

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Milunović, Degenek – Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić – Katai, Spiridonović – Falčineli.

Hofenhajm i Zvezda se nikada do sada nisu sastajali, dok su crveno-beli četiri puta u istoriji gostovali u Nemačkoj. Najpre Karl Cajs Jeni, zatim i Dinamu iz Drezdena, Bajernu iz Minhena, kao i Kelnu u okviru Lige Evrope 2017. godine.

Zvezda je oslabljena neigranjem Gelora Kange i Mirka Ivanića, koji zbog koronavirusa nisu krenuli na put za Nemačku, a zbog povrede u konkurenciji nije ni Ričmond Boaći. Takođe, roviti su Aleksandar Katai, El fardu Ben i Marko Gobeljić.

Hofenhajm takođe zbog koronavirusa ne može da računa na najboljeg igrača Andreja Kramarića. Pored njega, van konkurencije za Zvezdu iz različitih razloga su i Ermin Bičakčić, Džošua Brenet, Melajro Bogarde, Konstantinos Stafilidis, Kasim Adams, Pavel Kaderabek i kapiten Benjamin Hubner.

Glavni arbitar meča je Španac Alehandro Ernandez, a pomoćnici su njegovi sunarodnici, Hoze Naranjo i Teodor Sobrino.