Rukometna reprezentacija Hrvatske

Rukometaši Hrvatske pobedili su Island 23:22 (10:12) na Evropskom prvenstvu u rukometu u Budimpešti.

Hrvatska je ostvarila prvi trijumf u Grupi 1 u drugoj fazi Evropskog prvenstva, i to, u samom finišu meča.

Od starta Island je bio bolji, ali su popularni Kauboji nadoknadili gol minusa i došli do trijumfa u poslednjim sekundama meča.

U prvih 30 minuta Islanđani su imali i pet golova prednosti. Ipak, Hrvatska je na poluvreme otišla sa minus dva.

U drugom delu Hrvatska je dominirala, pre svega zahvaljujući sjajnim odbranama Pešića. Island je imao prednost u 54. minutu ali su Hrvati uspeli da podignu nivo igre i na kraju slave. U poslednjem napadu na meču Gadža je doneo pobedu.

Iako ne mogu u polufinale šampionata, Hrvati se bore za treće mesto u grupi i plasman na Svetsko prvenstvo sledeće godine.

Island je ostao na 4 boda i dalje se nada plasmanu u polufinale, ali će mnogo toga zavisiti i od ostalih utakmica.

Večeras se sastaju Danska – Holandija i Crna Gora – Francuska, dok su utakmice poslednjeg kola Grupe 1 na programu u sredu.