Srbija uzela bod protiv Danske s 26:26 (14:11) u poslednjem kolu Prve grupe na 24. svetskom prvenstvu u Kumamotou (Japan) što našu reprezentaciju ostavlja u igri za odlazak na kvalifikacioni turnir za Tokio 2020.

Od poslednje utakmice u grupi Norveška – Nemačka zavisi i konačan plasman naših u grupi. Pobedi li Norveška, Srbija će biti treća jer je bolja u međusobnom skoru s Nemačkom i igrala bi za peto mesto (petak, 6.30 po našem).

Ukoliko Nemačka uzme najmanje bod, Srbija bi kao četvrta igrala za sedmo mesto (petak, 1.30 časova), a prvih šest s Mundijala u Japanu iza prvaka, koji direktno ide na Olimijske igre, odlaze u kvalifikacije za Tokio (19-22. mart).

Kakav će biti konačan redosled u Drugoj grupi zavisi od poslednjeg meča Crna Gora – Švedska (12.30 časova). Trećeplasirane među sobom igraju za peto mesto, a četvrtoplasirane za sedmo.

Srbija je na poluvreme otišla s tri gola prednosti. Zalihu je održala i početkom drugog dela, ali su greške naših omogućile Danskoj da u 50. minutu prvi put povede (21:20). U poslednjem minutu, pri vođstvu protivnica s 26:25, Liščevićeva je postigla izjednačujući gol. U poslednjem napadu Danska je četiri sekunde pre kraja utakmice pogodila prečku. Odbijene lopte se domogla naša igračica. Da je Srbija izgubila, pala bi na peto mesto, nedovoljno za kvalifikacioni turnir.