U 24. kolu japanskog prvenstva Sagan domaćin Viselu, a to je oproštajni meč španskog veterana Fernanda Toresa (35), napadača domaćina.

U utakmici koja je bila u znaku nekadašnjeg španskog reprezentativca briljirao je njegov saigrač iz nacionalnog tima Andres Inijesta (35), a zajedno su s “crvenom furijom” postali svetski prvaci 2010. i evropski šampioni 2008. i 2012. Uoči meča su se bratski izgrlili, pozdravili su se zatim i kao kapiteni, a nadalje nije bilo pardona.

Gost iz Kobea je već u 22. minutu vodio s 3:0. Drugi gol je dao Inijesta iz penala u 20. minutu, a vrhunsku klasu i u poznim igračkim godinama potvrdio je pasom od pedesetak metara, kojim je sa svoje polovine začeo akciju za treći pogodak.

David Vilja (37), koji nije bio u reprezentaciji kada je odbranjena titula evropskog prvaka, ušao je u tim Visela u 81. minutu. Inijesta je izašao iz igre u 45. Završeno je 6:1.