EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija savladali su na svom terenu Juventus sa 1:0 u 22. kolu italijanske Serije A.

Jedini gol na meču postigao je Lorenco Insinje u 31. minutu sa bele tačke. Bio je to 10. pogodak 29-godišnjaka ove sezone u domaćem prvenstvu.

Takođe, bio je to jubilarni 100. gol koji je postigao u dresu Napolija u karijeri. Insinje je postao sedmi fudbaler koji je u dresu napolitanaca zabeležio trocifren broj pogodaka.

Dodatni značaj ovom golu daje i podatak da je Lorenco promašio tri prethodna penala protiv Juventusa.

Inače, penal je dosuđen pošto je Kjelini udario Rahmanija u kaznenom prostoru.

U nastavku je Juventus napadao. Morata i Ronaldo su konstantno stvarali šanse, ali se rezultat nije menjao. U 62. minutu je Morata zatresao gol domaćina, ali je on poništen zbog ofsajda.

Dominirao je torinski klub do kraja, uputio je ukupno 14 udaraca ka golu rivala u drugom delu utakmice, ali je Meret bio siguran.

Srpski internacionalac Nikola Maksimović odigrao je ceo meč za pobednički tim.

Juventus je doživeo treći poraz u sezoni i sada je treći na tabeli sa 42 boda, sedam manje od vodećeg Milana. Napoli je na četvrtoj pozicji sa 40.