EPA
Fudbaleri Irana slave pobedu protiv Velsa

Fudbaleri Irana savladali su Vels 2:0 u drugom kolu grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru.

Iran je definitivno bio bolja ekipa, sa više ofanzivne igre i više šansi za gol. Čak su Iranci i pogodili mrežu Velsa i u 16. minuti, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda.

Iran je na startu drugog poluvremena krenuo jako, imali su jednom napadu čak dva šuta u okvir gola, ali nisu imali sreće jer je oba puta lopta pogodila stativu.

Prekretnica meča dogodila su 84. minutu kada je golman Vejn Henesi dobio crveni karton, posle starta na Taremijem. Nakon toga, usledio je potpuni raspad u igri Velsa. Henesi je prvi igrač koji je dobio crveni karton na Svetskom prvenstvu u Katru.

Za Irance je prvo pogodio Češmi u 90+9. minutu, da bi Rezejan dva minuta kasnije pogodio za potpuni potop Velsa.

Iran je trenutno drugi na tabeli sa tri boda, s obzirom da su u prvoj utakmici poraženi od Engleske 6:2. Vels je poslednji sa 1 bodom, koji su zaradili nakon remija sa SAD.

Danas od 20 časova u toj grupi snage će odmeriti Engleska i SAD.