Cedevita Olimpija je savladala Budućnost rezultatom 95:84 u zaostalom meču petog kola ABA lige.

Cedevita Olimpija je stigla do devete pobede i uz tri poraza zauzima šestu poziciju na tabeli. Budućnost je zabeležila treći poraz u sezoni i sa deset trijumfa trenutno je trećeplasirana.

Budućnost je bolje ušla u meč i prvi period dobila sa tri poena razlike. U nastavku Cedevita Olimpija je preuzela konce igre u svoje ruke, dobila drugi perioddž i na poluvreme otišla sa šest poena prednosti.

Treća četvrtina je bila presudna, domaćin je bio ubedljiv, sve mu je polazilo za rukom i ovaj period dobio sa 33:20. U poslednjem periodu vodila se izjednačena borba. U finišu susreta Budućnost je uspela da smanji prednost domaćina i ublaži poraz. Na kraju pobeda Cedevita Olimpije – 95:84.

Cedevita Olimpiju je do pobede predvodio Jaka Blažič sa 28 poena, njega je pratio Džons sa 20, Peri je dodao 15. u poraženoj ekipi Ejim je postigao 18, Nikolić je dodao 14, a Ivanović 13.

1. Mornar Bar 12-2
2. Crvena zvezda 10-2
3. Budućnost 10-3
4. Igokea 10-3
5. Mega Sokerbet 10-5
6. Cedevita Olimpija 9-3
7. Partizan 7-8