EPA-EFE
Nikola Jokić

Košarkaši Denvera pobedili su Jutu, lidera Zapadne konferencije, rezultatom 128:117, a centar domaćih Nikola Jokić odigrao je jednu od najboljih partija u najjačoj ligi sveta.

Centar tima iz Kolorada “uništio” je direktnog rivala Rudija Gobera, čoveka koji je u decembru potpisao petogodišnji ugovor sa Džezerima vredan 205 miliona dolara, i sa 47 postignutih poena za 36 minuta na terenu izjednačio rekord karijere.

Jokić je šutirao 17/26 iz igre, 4/4 za tri (sve u prvom poluvremenu), 9/10 slobodna bacanja, a dodao je još 11 skokova, pet asistencija, dve ukradene i tri izgubljene lopte i blokadu. Najbolji igrač Nagetsa je ove sezone u 20 mečeva imao 20 dabl-dabl učinka.

Rezultatske neizvesnosti nijednog trenutka nije bilo u dvorani u Denveru. Ekipa Majka Melouna prvu četvrtinu dobila je 43:29, a Jokić je već posle uvodnih 12 minuta na kontu imao 22 poena, uz šut iz igre 9/11.

Denver je na poluvremenu vodio 79:54, a Srbin je ubedljivo bio najbolji sa 33 poena (13/17 iz igre, 4/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), pet skokova, tri asistencije i po ukradena i izgubljena lopta i blokada za 19 minuta.

Denver je početkom treće četvrtine imao maksimalnih plus 28 (86:58), ali su Džezeri uspeli brzo da se vrate i zaprete – 99:91. Ipak, Nagetsi su dodali gas i u poslednjoj deonici ponovo otišli na 20+ za šestu pobedu u poslednjih sedam mečeva.

Pored Jokića, u domaćem timu istakli su se Vil Barton sa 18, Džamal Mari sa 16, Majkl Porter sa 11 i Pol Milsap sa 10 poena. Na drugoj strani, Bojan Bogdanović je bio najbolji sa 29 poena (8/13 iz igre, 5/10 za tri, 8/10 slobodna bacanja), četiri skoka i dve asistencije za 33 minuta. Džordan Klarkson i Donovan Mičel su zabeležili po 13, a Gober, Majk Konli i Rojs O’Nil po 12.