Denver se pred svojom publikom revanširao za poraz pre tri dana – 117:110 (27:36, 30:23, 33:30, 27:21).

Posle tri uzastopne utakmice u gostima, u kojima je Denver izgubio samo protiv Hjustona (121:105), prvi meč pred domaćom publikom bio je s istim suparnikom, ali u njegovim redovima nije bilo najubojitijeg. Džejms Harden je propustio susret zbog povrede.

Neposredno uoči duela i u “Pepsi centar” je stigla vest o tragičnoj pogibiji Kobea Brajanta, kome je odata poslednja pošta.

U Denverovom timu i dalje nema Marija, Plamlija i Milsapa. Nikola Jokić je prednjačio učinkom “trostruko-dvostruko”, a prvi u ovoj godini bio mu je baš u Hjustonu (19 poena, 12 skokova, deset asistencija). Sada je za 38 i po minuta u igri postigao 24 poena (6-7 slobodna bacanja, 2-7 za dva, 0-2 za tri), a imao je i 12 skokova i 11 asistencija. Do tripl-dabla je dosegao u prve tri četvrtine, a u poslednjoj je dao još dva poena.

Efikasniji saigrač od njega bio je samo Džeremi Grant s 25 poena, a najviše je na meču postigao Rasel Vestbruk, glavni adut gostiju – 32.