Fonet/AP
Nikola Jokić

Niko ne može da stane na putu najboljem na svetu – Nikoli Jokiću! Predvođeni maestralnim Srbinom Denver Nagetsi “razbili” su Golden Stejt rezultatom 129:104, u meču u kom su Jokiću nedostajali po skok i asistencija za novi tripl-dabl.

Nikola Jokić najbolji košarkaš današnjice postigao je 26 poena, imao je po devet skokova i asistencija za nešto manje od pola sata provedenih na parketu.

Novi ples i novo košarkaško poigravanje i nadmudrivanje košarkaškog genija iz Sombora za kog ne postoje granice, a ujedno i reči za sve ono što sa lakoćom radi na parketu iz meča u meč.

Snagu Jokića i Denvera na svojoj koži osetili su i Golden Stejt Voriorsi. Tim Dejvida Adelmana je od samog starta nametnuo svoj ritam i već posle uvodnog kvartala imao je dvocifrenu prednost – 32:21.

Kako je vreme u „Bol areni“ odmicalo tako je rasla prednost Denvera, koja je do odlaska na veliki odmor iznosila – 66:49.

Odmor nije ništa promenio kada je konačan ishod u pitanju. Tokom sredine treće četvtine Nagetsi su se odlepili na maksimalnih 22 razlike i do kraja susreta samo su održavali prednost.

Osim Jokića sa 26 poena, najefikasniji kod Denvera bio je Kanađanin Džamal Marej sa 23 poena, Aron Gordon ubacio je 18.

S druge strane, Drejmon Grin je bio najefikasniji sa 17 poena, pratio ga je Džimi Batler sa 16 poena. Treba napomenuti da za Golden Stejt nije igrao legendarni Stef Kari.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here