EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO
Fudbaleri Juventusa slave titulu

Fudbaleri Juventusa i matematički su obezbedili novu šampionsku titulu pobedom nad Sampdorijom rezultatom 2:0 (1:0).

“Stara dama” je tako došla do devetog uzastopnog “Skudeta, a ukupno 36. u klupskoj istoriji, mada će vam navijači Juvea reći da ih imaju 38 zbog čuvenog “Kalčopoli” skandala.

Juventus je, kao i u nekoliko prethodnih utakmica, nešto sporije otvorio meč, bez mnogo šansi u prvih pola sata.

Potom je Federiko Bernardeski imao dobru priliku, ali je Euderoodbranio njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora.

I onda kada su svi pomislili da će se na odmor otići bez golova, Pjanić i Ronaldo su izveli maestralnu kombinaciju.

Umesto šuta na gol iz slobodnog udarca, reprezentativac Bosne i Hercegovine je proigrao Portugalca, a on izvršio sjajnu egzekuciju.

To je Juventusu dalo zamajac za mirniji nastavak susreta, koji je u 67. minutu prelomio Bernardeski.

Ronaldoje šutirao, Eudero odbranio, a na odbitak natrčao reprezentativac Italije i povisio na 2:0.

Interesantno, bio je to njegov prvi gol posle godinu i po dana i bilo je vidljivo da mu je pao veliki kamen sa srca.

Sampa je uspela da odgovori sa nekoliko pretnji Vojčehu Ščešnjem.

Poljski golman je u nekoliko navrata dobro reagovao, ali i imao sreće da lopta ode pored gola.

Sve oko pitanja pobednika je bilo jasno u 77. minutu kada je vezista Đenovljana Morten Torsbi zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren.

U 89. minutu Aleks Sandro je probio po levoj strani, a Depaoliga oborio.

Bio je to penal, izveo ga je Ronaldo, ali je silovitim udarcem pogodio prečku.

U finišu još jedna velika prilika za Juve, ali je Bonućijev pokušaj sa gol-linije izbacio Jošida.

Ipak, nije to pokvarilo slavlje Torineza koji su odmah posle poslednjeg sudijskog zvižduka otvorili šampanjac na terenu.