Fudbaleri Čelsija poraženi su od Liverpula sa 2:0 na “Stamford Bridžu” u velikom derbiju 2. kola Premijer lige Engleske, a sam meč obeležio je golovima Sadio Mane, kao i golman Kepa Arizabalaga.

Tokom prvog poluvremena nije bilo golova, a pratila ga je oprezna igra i sa jedne i sa druge straneuz mali broj prilika.

Liverpul je bio nešto konkretniji, imali su Salah i Firmino par solidnih situacija, najbolju priliku za “Plavce” imao je Verner, ali je novajlija traljavo šutirao sa ivice kaznenog prostora u 33. minutu.

Ipk, na kraju poluvremena, usledila je odlična lopta Hendersona ka Maneu, Kristensen kao poslednji igrač odbrane ruši Senegalca, sudija svira prekršaj i pokazuje crveni karton Dancu posle pregledanog snimka.

U nastavku, Liverpul dolazi do vođstva preko Manea, koji prvo pogađa glavom u 50. minutu, da bi 4 minuta kasnije, 80 miliona evra plaćeni golman Kepa Arizabalaga napravio veliku grešku, slabo dodao loptu koju je presekao Mane za 2:0.