EPA-EFE
Novak Đoković i Nik Kirios

Da je Nik Kirios pre oko pola decenije rekao ovo što piše u naslovu, mogli bismo te reči da pripišemo njegovom ružnom ponašanju prema najboljem teniseru svih vremena. Ali, prgavi Australijanac je pre nekoliko godina ne samo promenio narativ o Novaku Đokoviću, nego su postali čak i veliki prijatelji, tako da je eho ovih reči sada drugačiji.

– Karlos Alkaras i Janik Siner će nositi tenis narednih 10-15 godina – istakao je Kirios u intervjuu “Eurosportu”. “Novak i dalje može da se nosi sa njima, i dalje je neverovatan teniser, ali pitanje je dokle. Mrzim to da kažem, ali Đokovićeva karijera je pri kraju”.

Novak je poslednju vimbldonsku titulu osvojio baš protiv Kiriosa u finalu 2022. Australijanac se nekoliko meseci kasnije povredio i od tada igra na kašičicu. U prošloj godini nijedan turrnir, u ovoj četiri, ali na svima je rano eliminisan. Poslednji meč je igrao još u martu u Majamiju. Vimbldon je preskočio, nada se učešću na US openu.

Od tada su se Siner i Alkaras izdvojili na vrhu. Osvojili su poslednjih šest grend slemova, prvi su i drugi na svetu, odigrali su poslednja dva velika finala – Španac je bio bolji i u Rimu i u Parizu – njihov duel za titulu moguć je i u Londonu.

– Njihovo finale na Rolan Garosu je bilo jedan od najboljih mečeva koje je tenis ikada video. Tenis vri od njihovog rivalstva. Obojica su neverovatno talentovani. Rodžer Federer i Rafael Nadal su se penzionisali, njih dvojica su ih zamenili. Oni će biti najbolje atlete svoje generacije – ističe Kirios.

Đoković sutra igra polufinale protiv Sinera, protiv koga je izgubio poslednja četiri meča, ali je obe partije na travi dobio. Obe su bile baš na Vimbldonu. Italijan je posle 0:3 u međusobnim susretima preokrenuo na 5:4. Tako se pridružio Endiju Rodiku – njih dvojica su jedini koji su u prednosti protiv Novaka a da su odigrali više od tri partije. I Amerikanac vodi sa 5:4.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here