Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su kod kuće od Monaka rezultatom 82:76 u meču trećeg kola Evrolige. Zvezda je odlično otvorila meč i u prvoj deonici stekla sedam poena prednosti na krilima fenomenalnog Rokasa Giedraitisa koji je dao četiri trojke iz isto toliko pokušaja.

Početkom druge deonice Zvezda je vodila 25:16, ali je usledila serija Monaka koji je preokretom stigao do vođstva 31:29.

Ponovo se podigla Zvezda i povela 37:33, da bi na poluvreme otišla sa plus šest – 44:38.

Početak drugog poluvremena pripao je Monaku koji je napravio seriju 7:0, a na 3.25 pre kraja treće deonice gosti su vodili 58:53.

Zvezda je napravila novi preokret, a u poslednjih šest minuta meča ušla je sa plus četiri – 70:66.

Skoro četiri minuta Zvezda nije poentirala, pa je Monako serijom 9:0 poveo 74:70, a zatim prelomio meč trojkom Alfe Dijaloa za 79:72.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Giedraitis sa 20 poena, Nemanja Nedović je dao 15 a Džoel Bolomboj 11.

Monako je predvodio Majk Džejms sa 18 poena i 11 asistencija, dok su po 11 poena dali Džon Braun, Eli Okobo i Alfa Dijalo.

Posle tri odigrana kola i Zvezda i Monaku imaju po pobedu i dva poraza.

U narednom kolu, u petak, Zvezda će u goste Virtusu u Bolonji, dok će Monako istog dana biti domaćin Albi.