Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Železniku ekipu Splita rezultatom 89:67 (21:16, 26:18, 24:17, 18:16) u meču 13. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Majk Tobi sa 24 poena, dok je Luka Mitrović dodao 14. Kod gostiju, najbolji je bio Šenon Šorter sa 17 poena.

“Crveno-beli” su prvi na tabeli ABA lige sa 12 pobeda i jednim porazom, dok je Split na 11. poziciji sa učinkom 4/9.

Crvena zvezda će u narednom kolu regionalnog takmičenja, 30. decembra na svom terenu dočekati Igokeu, dok će Split dan ranije gostovati Studentskom centru.

“Crveno-beli” su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 21:16. Prednost šampiona Srbije je rasla iz minuta u minut, a Zvezda je prvo poluvreme dobila rezultatom 47:34.

Crvena zvezda je nastavila sa dobrom igrom u drugom poluvremenu, a lider ABA lige je na kraju zasluženo stigao do ubedljive pobede.

“Crveno-beli” su meč sa Splitom odigrali u Železniku, pošto su bile zauzete Štark arena i dvorana “Aleksandar Nikolić”.