ATA Images

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Baskoniju rezultatom 87:83 u utakmici 30. kola Evrolige. Partizan sad ima skor 14-16, a Baskonija 16-14.

Beogradski klub je bolji u međusobnom skoru ukoliko obe ekipe okončaju sa istim učinkom.

Domaćin je i bez odsutnog Zeka Ledeja bolje otvorio meč, a posle prve deonice vodio je 23:16.

Sredinom druge četvrtine Partizan je prvi put stekao dvocifrenu prednost (38:27), ali je posle serije gostiju 17:6 na poluvremenu bilo samo plus dva za “crno-bele” (44:42).

U 24. minutu Partizan je ponovo imao dvocifrenu prednost (54:44), a u 27. minutu je bilo plus 11 (64:53).

Posle 30 minuta igre bilo je 69:60.

Sedam minuta pre kraja Partizan je vodio 78:66, a u poslednja četiri minuta ušlo se sa 80:71.

Trojkom Mateuša Ponjitke Partizan je poveo 83:75 na 2.44 pre kraja.

Šezdeset sekundi pre kraja Baskonija je posle velike greške Kevina Pantera smanjila na 85:81, a posle nove greške igrača Partizana i na 85:83.

Poenima Pi Džej Doužera 18 sekundi pre kraja Partizan je poveo 87:83 čime je stavljena tačka na utakmicu.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Frenk Kaminski sa 22 poena, Panter i Bruno Kaboklo su dali po 18, kod gostiju se istakao Markus Hauard sa 26 poena, Met Kostelo i Čima Moneke su dali po 13, a Vanja Marinković 11.

U narednom kolu, već u četvrtak, Partizan dočekuje Real.