Kostarika u četvrtfinalu nakon penala!

0
Duel Salpingidisa i Diaza

U meču koji je obeležio oprezan fudbal, nisu izostala uzbuđenja. Nije bilo previše prilika sve do 52. minuta kada Kostarika odigrava svoj prepoznatljiv napad koji je prelepim golom krunisao Brajan Ruiz.

Da sve ne bude lako za Kostariku potrudio se Duarte koji j neopreznim startom zaradio drugi žuti karton što je uslovilo da Kostrika  zaigra defanzivno i prepusti igru Grčkoj. I kada se činilo da će uspeti da odbrane prednost, posle jedne gužve odlično se snašao Papastodopulos i izborio produžetke za Grčku.

Grčka je u produžetku napadala pokušavajući da iskoristi igrača više i zamalo uspela u1 20.minutu kada je u fenomenalnoj prilici bio Mitroglu ali je loše šutirao i otišlo se u penal rulet.

Igrači Kostarike bili su skoncentrisaniji i pogodili svih pet penala. Precizni su bili Borhes, Ruiz, Gonzales, Kembel i Umanja u odlučujućoj petoj seriji. Ključni momenat bila je odbrana Kejlora Navasa koji je u četvrtoj seriji sjajno odbranio penal Gekasu. Pre toga za Grke su bili precizni Mitroglu, Hristodulopulos i Holevas.

Peta serija: Umanja pogađa odlučujući penal i ide u četvrtfinale

Četvrta serija: Kembel pogađa rutinski za Kostariku. Gekas šutira. Navas brani. 4:3

Treća serija: Pogađa Gonzales za Kostariku. Holevas siguran za Grčku. 3:3
Druga serija: Ruiz pogađa za Kostariku udracem pod prečku. Hristodulopulos pogađa za Grčku. 2:2
Prva serija: Borhes pogađa prvi penal udarcem po sredini pod prečku.  Mitroglu pogađa za Grčku. Poslao je golmana na drugu stranu
Kraj: Odluka pada na penal ruletu. Isključen je selektor Grčke zbog protesta
120+1 minut: Velika šansa za Grčku! Mitroglu je bio u velikoj prilici ali sa oko 7 metara loše šutira i ništa od gola.
119. minut: Polukontra Grčke i udarac Mitroglua sa oko 20 metara iskosa ali daleko pored gola
113. minut: Kontra Grčke 5 na 2 ali udarc Hristodolopulosa sjajno brani Navas
112. minut: Odličan prodor Huvera ali u poslednjem trenutku interveniše Kacuranis
110. minut: Pokušj Gonzalesa makazicama ali bez opasnosti po gol Grčke
107. minut: Prilika za Grčku: Sjajna dubinskalopta Kacuranisa ali u poslednjem trenutku ispred Gekasa interveniše Navas
106. minut: Krenuo je drugi produžetak
Kraj prvog produžetka: Bez većih uzbuđenja u nastavku
104. minut: Sjajna kontra Kostarike: Ušao je Brenes u kazneni prostor i bio u sjajnoj prilici ali je loše asistirao ka Borhesu i prilika je propala
100. minut: Posle dosta gužve lopta je došla do Kacuranisa koji je imao sjajnu priliku ali je bio izblokiran
98. minut: Gužva u kaznrnom Kostarike ali napravljen je faul u napadu
95. minut: Prilika za Gekasa nakon centaršuta sa desne strane ali loša reakcija grčkog centarfora
93. minut: Pokušaj Hristodulosa sa oko 20 metara ali iz dobre pozicije šutira visoko preko gola
92. minut: Prvi pokušaj Grčke ali je neugodan centaršut ukrotio Navas
91. minut: Krenuo je prvi produžetak
Kraj: Igraće se produžeci. Još neizvesnosti je pred nama
90+1.minut – GOOOL – Grčka izjednačuje. Strelac je Papastodopulos, posle šuta Gekasa, Navas je odbio loptu koja je stigla do defanzivca Helena koji je poslao loptu u mrežu.
85. minut – Grci jalovi, bez šansi.
78. minut – Očajan šut Karagunisa.
77. minut – Slobodan udaraca za Grčku sa 25 metara.
72. minut – Pritisak Grka, Samaras je petljao, pa je Navas uspešno intervenisao. Žuti karton za Papastodopulosa. Varnice na terenu.
70. minut – Žuti karton za Brajaan Ruiza.
67. minut – Samaras je zahvatio loptu glavom, ali pored gola.
66. minut – Crveni karton za Duartea iz Kostarike. Napravio je drugi žuti karton.
60. minut – Grčka napada, ali jalovo, nema opasnosti po gol Navasa.
54. minut – Bolanjos je imao priliku, Grci u nokdaunu.
52. minut – GOOOOL – Brajan Ruiz dovodi Kostariku u vođstvo. Odličan šut sa 16 metara, Karnezis je ostao "ukopan". Asistent je Bolanjos.
50. minut – Grčka je krenula ofanzivnije u drugom poluvremenu.
49. minut – Teheda je dobio žuti karton za Kostariku.
48. minut – Slobodan udarac za Grčku sa 30-ak metara, iskosa sa leve strane. Samaras je skočio, ali je na mestu Navas.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut – Kraj prvog poluvremena.
44. minut – Navas je uhvatio loptu posle centaršuta Karagunisa.
42. minut – Žuti karton za Duartea. Slobodan udarac za Grčku sa 25 metara, iskosa sa leve strane.
39. minut – Salpingidis je bio u ofsajdu.
37. minut – Najbolju šansu na utakmici imala je Grčka. Salpingidis je šutirao sa pet metara posle dobrog centaršuta Holevasa, ali je Navas čudesno odbio loptu u korner.
36. minut – Prvi žuti karton na meču dobio je Samaris zbog oštrog starta nad Kembelom.
32. minut – Grci pokušavaju šutevima iz daljine, ali zasad nema opasnosti po Navasa.
28. minut – Karagunis je pokušao šutem sa 30 metara, ali siguran je Navas.
25. minut – Kostarikanci imaju veći posed lopte u svojim nogama.
23. minut – Slobodan udarac za Kostariku, posle faula Karagunisa nad Kembelom. Opasnost po gol Grčke. Borhes je zahvatio loptu glavom, ali nije bio uspešan.
18. minut – Pokušavaju Kostarikanci, ali zasad ne pronalaze rupu u odbrani Helena.
15. minut – Prvi korner za Grčku. Pokušao je Papastopulos, ali nije bilo opasnosti po Navasa.
11. minut – Novi pokušaj Hristodopulosa, ali pored gola.
8. minut – Prva šansa na utakmici imaju Kostarikanci. Bolanjos je šutirao sa 12-13 metara, ali je lopta otišla iznad gola.
2. minut – Hristodopulos je pokušao iz daljine, ali nema opasnosti po Navasa.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

KOSTARIKA: Navas, Gamboa (od 76. Akosta), Duarte, Umanja, Diaz, Gonzales, Teheda (od 66. Gubero), Borhes, Bolanjos, Ruiz, Kembel.

GRČKA: Karnezis, Torosidis, Manolas, Papastopulos, Holevas, Karagunis, Maniatis (od 79. Kacuranis), Samaris (od 58. Mitroglu), Hristodopulos, Salpingidis (od 69. Gekas), Samaras,