Kostić i Živković vode Groningen u Evropu!

0

Rišairo Živković i Filip Kostić

Najveće zasluge što će se Groningen boriti za izlazak u Evropu pripadaju (polu)srpskom tandemu – Filipu Kostiću i Rišairu Živkoviću. Kostić sa dva i Živković sa jednim golom pomogli su zeleno-belima da još jednom pobede Vitese, ovoga puta u gostima sa 4:1, tako da su se u velikom stilu plasirali u finale plej-ofa za Ligu Evrope. Poslednji protivnik na putu ka ispunjenju željenog cilja stajaće Az Alkmar, koji je u prvom meču ubedljivo savladao Herenven sa 3:0, a u revanšu izgubio minimalnim rezultatom.

Gosti su od samog početka pokazali klubu iz Arnema da nemaju čemu da se nadaju, pošto je Šeri u 25. minute matirao Veltuizena. Domaćini dolaze do daha preko Propera u 63, ali to je bilo kratkog daha, jer je samo minut kasnije Živković ponovo doneo vođstvo. Do kraja meča razgoropadio se i Kostić. Mladi reprezentativac Srbije postigao je dva gola, prvi u 64, a onda i drugi u 89. minutu, čime je i stavio tačku na ovaj meč.

Živkoviću je ovo bio 10, a Kostiću 9. gol u sezoni.