Lejkersi su noćas u gostima savladali Oklahomu 95:94 u šestom meču prvog kola plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige. Lejkersi su do plasmana u polufinale plej-ofa stigli serijom 4:2 u pobedama.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Brajant sa 32 poena, dok su Fišer i Braun dodali po 11. Kod domaćih najbolji je bio Durant sa 26 poena, dok je Vestbruk ubacio 21. Srpski reprezentativac Nenad Krstić postigao je 11 poena i imao 11 uhvaćenih lopti i dve asistencije za 29 minuta u igri.
Juta je na svom terenu savladala Denver 112:104 i serijom 4:2 u pobedama izborila plasman u polufinale Zapada. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Metjuz sa 23 poena, dok je Buzer postigao 22 koša i imao 20 skokova. Kod gostiju, najbolji je bio Bilaps sa 30 poena.
Atlanta je u gostima pobedila Milvoki 83:69 u prvom kolu plej-ofa Istočne konferencije NBA lige. Trenutni rezultat u seriji je 3:3, a naredni meč biće odigran u Atlanti. U pobedničkoj ekipi istakao se Kraford sa 24 poena,, dok je Džonson dodao 22. Kod domaćih, istakao se Delfino, koji je zabeležio 20 koševa.
Zapadna konferencija:
JUTA – Denver 112:104 (4:2 u pobedama)
Oklahoma – LA LEJKERS 94:95 (2:4 u pobedama)
Istočna konferencija:
Milvoki – Atlanta 69:83 (3:3 u pobedama)