Tanjug/AP
Levandovski je postigao jedini gol za Bajern

Fudbaleri minhenskog Bajerna remizirali su sa Frajburgom na strani 2:2, u meču 33. kola Bundeslige koji je obeležio Robert Levandovski. Napadač Bavaraca upisao je 40. gol u prvenstvu ove sezone i tako izjednačio rekord Gerda Milera star čak 49 godina!

Igrao se 26. minut kada je fantastični Poljak pogodio iz jedanaesterca i ušao u istoriju nemačkog fudbala. U poslednjoj rundi će imati priliku da nadmaši čuvenog Gerda i pomeri lestvicu kada je reč o broju golova u jednoj sezoni Bundeslige.

Dobro raspoloženje u taboru višestrukog šampiona pokvarilo se samo tri minuta kasnije kada je Frajburg došao do izjednačenja zahvaljujući Guldeu.

Novu prednost Bavarcima vratio je Liroj Sane u 53, da bi bod domaćima doneo Ginter u 81. minutu.

Bajern je lider prvenstva sa 75 bodova. Frajburg je 10. sa 45.