Fudbalska subota u Bundesligi donela je nekoliko zanimljivih mečeva, pa je tako, Volfsburg ubeldjivo sa 5:0 slavio protiv Šalkea, dok je Bajern Minhen pobedio Verder sa 3:1.

U prvom poluvremenu je postignut samo jedan gol, tačnije autogol, a strelac je bio Škodran Mustafi u 31. minutu koji je na nesrećan način doneo Volfsburgu vođstvo.

Domaći sastav se “razgoropadio” u drugom poluvremenu i već u 51. minutu prego Veghorsta došli do prednosti od 2:0, pa je bilo potpuno jasno da se Šalke neće vratiti u meč.

Nije Volfsburg tu stao. Samo nekoliko minuta kasnije je na 3:0 povisio Baku, a onda je u 64. minutu preko Brekala Volfsburg postigao i četvrti pogodak.

Za konačnih 5:0 se u 79. minutu postarao Filip.

Fudbaleri minhenskog Bajerna su bez većih problema savladali Verder u Bremenu rezultatom 3:1.

Tomas Miler se istakao sa dve asistencije i bio najbolje ocenjeni fudbaler na terenu, a obe asistencije bile su deo prvog četrdesetpetominutnog perioda.

Miler je prvo u 22. minutu pronašao Gorecku za vođstvo od 1:0, da bi na 2:0 povisio Gnabri u 35. minutu. Bajern je do trećeg pogotka došao preko Roberta Levandovskog u 67. minutu, pa su malo usporili.

To je Verder iskoristio i u 85. minutu preko Fulkruga postavio konačnih 3:1.

Zanimljivo, novim pogotkom (32. u prvenstvu, 38 u svim takmičenjima) Poljak je se  približio velikom Gerdu Mileru u trci za najboljeg strelca u istoriji nemačkog fudbala.

Levandovski je postigao 268, dok Miler ima 365. Ono što je važno za Levandovskog je da mu još samo osam golova treba do kraja sezone kako bi nadmašio Milera po broju pogodaka u jednoj sezoni.