EPA-EFE/Janek Skarzynski
Slavlje fudbalera Viljareala

Fudbaleri Viljareala osvojili su Ligu Evrope.

Viljareal je večeras u finalu u poljskom Gdanjsku pobedio Mančester junajted posle boljeg izvođenja penala ukupnim rezultatom 12:11. U regularnom toku i posle produžetaka bilo je 1:1.

Viljareal je poveo u 29. minutu golom Morena, a izjednačio je Kavani u 55. minutu.

Osvajač Lige Evrope odlučen je u 11. seriji izvođenja penala. Pošto su prethodno svi igrači oba tima bili precizni, penale su u 11. seriji morali da izvedu golmani dva kluba. Čuvar mreže Viljareala Rulji bio je precizan sa bele tačke, a potom je zaustavio udarac golmana Junajteda Davida de Hee.

Usledilo je potom veliko slavlje igrača i navijača španskog kluba kome je ovo najveći uspeh u istoriji. Viljarealu je ovo treći evropski trofej, ali prvi značajniji. Španski klub je dva puta bio pobednik Intertoto kupa, 2003. i 2004. godine.

Trener Viljareala Unai Emeri je četvrti put postao osvajač LE. On je sa Seviljom osvajao LE od 2014. do 2016. godine.

Viljareal će naredne sezone igrati u Ligi šampiona, a Španci će imati pet klubova u ovom takmičenju.

Srpski fudbaler Nemanja Matić ceo meč je presedeo na klupi za rezerve Mančester junajteda.

Utakmica je odigrana u poljskom Gdanjsku pred skoro 10.000 navijača.