Fudbaleri niškog Radničkog nisu uspeli da na gostovanju trijumfuju protiv Flore u prvom meču kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa Sime Krunića izgubila je u Talinu rezultatom 2:0. Prvi gol na utakmici postigao je Mark Anders Lepik, koji je u 75. minutu iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i savladao Petrovića. Konačan rezultat postavio je Konstantin Vasiljev u 89. minutu.

Flora: Igonen – Jarveled, Purg, Kusk, Kams – Ainsalu, Kreida, Vasilijev – Miler, Sorga, Livak.

Radnički: Petrović – Bondarenko, Đorđević, Todorovski, Ostojić, Đorđević, Meleg, Noma, Jirka, Tomić – Bojović.

Revanš meč igra se za sedam dana u Nišu, a pobednik u narednoj rundi ide na megdan prošlosezonskom polufinalisti Ajntrahtu iz Frankfurta.