LŠ: Radnički poražen u Atini

0

FoNet

U Radničkom su najefikasniji bili Srđan Vuksanović i Marko Ćuk sa po tri gola.

U ekipi Olimpijakosa istakli su se Đanis Funtulis i Konstantinos Murikis sa po tri gola.

Ekipi Radničkog je ovo drugi poraz u Ligi šampiona, pa tako Kragujevčani zauzimaju poslednje mesto u Grupi A, dok je Olimpijakos "izbio" na drugo mesto.

Aktuelni vicešampion Evrope, Radnički, pružio je veliki otpor favorizovanom protivniku, ali nije uspeo da stigne do prvih bodova u novoj sezoni.

Kragujevčane su u igri održavali Marko Ćuk i Srđan Vuksanović, ali nisu uspeli da nadoknade zaostatak od dva gola iz prvog minuta meča, pa se na poluvremene otišlo uz vođstvo domaćih – 6:4.

Kako je meč odmicao, ekipa Radničkog je sve više zaostajala. Olimpijakos je čvrstom igrom u odbrani u drugom poluvremenu naterao Kragujevčane na mnogobrojne udarce iz teških pozicija, koji oni nisu uspeli da realizuju.

Narednu utakmicu u Ligi šampiona Kragujevčani će odigrati 14. januara, kada će ugostiti špansku Barselonetu.